Veerpalu: Mulle see pundis sõitmine ei istu

28.02.2010 22:06; toimetas Siim Semiskar, allikas: ERR SPORT
image
Foto: Nordic Focus

Andrus Veerpalu ütles 50km klassikatehnika ühisstardi võistlusjärgses intervjuus ETV-le, et ei saa oma sooritusega päris rahule jääda, kuigi tegemist polnud temale sobiva formaadiga. „See polnud päris minu sõit, mulle see pundis sõitmine ei istu,“ rääkis Veerpalu.

„Oleks 50 kilomeetrit olnud eraldistardist, oleks järjestus teistsugune olnud,“ kinnitas eestlane.

„Viimaseks tõusuks valisin vale raja, mis oli paksu lund täis ning lõpus pole ma nii terav kui nooremad mehed,“ tõdes Veerpalu, et tugevamatele oli raske tänasel päeval vastu saada.

Uue võimalusena kavas olnud kolm suusavahetust läksid eestlasel enda sõnul kenasti. „Viimane vahetus 10 km enne lõppu sain hea suusa, mis töötas ja läks üha paremaks,“ kiitis Veerpalu ning lisas, et tema oleks võinud selle suusaga edasigi veel sõita.

Kahekordne olümpiavõitja tõdes veel, et tema oleks eelistanud, et raskem 5 kilomeetrine suusaring oleks võistluse lõpetanud, sest seal oli enne suusastaadionile laskumist raske tõus, mis oleks Veerpalu võimalusi ehk suurendanud.

Tuleviku kohta Veerpalu veel midagi öelda ei osanud, kuid arvas, et tegi Vancouveris oma viimase olümpiasõidu. „Ma arvan, et oli viimane olümpia, ega ei jõua noorte ja uute asjadega kaasa minna,“ sõnas Veerpalu lõpetuseks. 

LISA KOMMENTAAR

Autoriseerimine
Kasutajatunnus  
Parool  
Registreeru
ALAD
Vaata kõiki