Vancouveri OMi edukaim medaliriik oli USA

01.03.2010 06:51; toimetas Timo Tarve, allikas: ERR SPORT
image
Foto: AP/SCANPIX

Pühapäeval lõppenud XXI taliolümpiamängude edukaim medaliriik oli USA. Enim kuldasid võitsid aga võõrustajad.

Ameerika Ühendriigid võitsid kokku 37 medalit, millest 9 olid kuldsed, 15 hõbedased ja 13 pronksised. Järgnes Saksamaa 30 medaliga (10-13-7) ning mängudelt enim kuldmedaleid teeninud Kanada. Võõrustajate viimane, 14. kuldmedal tuli neile armastatuimalt alalt jäähokist. Lisaks rohketele kuldadele võitsid kanadalased seitse hõbedat ja viis pronksi.

Suusatamise suurriik Norra võitis kokku üheksa kuldmedalit, kaheksa hõbedat ja kuus pronksi. Olümpiamängude suusakuninganna Marit Björgen ja suusakuningas Petter Northug olid kahepeale osalised neist viie kuldmedali võidus.

Järgmiste taliolümpiamängude võõrustaja Venemaa võitis Vancouveris kokku 15 medalit, millest vaid kolm olid kuldsed. Esikohtade arvult jäädi alla näiteks Lõuna-Koreale (kuus kulda), Hiinale (viis kulda), Šveitsile (kuus kulda) ja Austriale (viis kulda).

Soome olümpiasaagiks jäi viis medalit, ent ei ühtegi olümpiavõitu. Hõbeda võitis neile half-pipe`i sõitja Peetu Piiroinen. Pronksmedali hokimeeskond ja naiskond, Aino-Kaisa Saarinen ning 4x5 km teatesuusatamise naiskond.

Läti lahkub mängudelt kahe hõbedaga, mis mõlemad võideti Whistleri kelgurajalt. Skeletonis sai hõbeda Martins Dukurs ja kahekelgul vennad Juris Sics ja Andris Sics.

Eesti koondis platseerus medalitabelis Kristina Šmigun-Vähi võidetud hõbemedaliga 24. kohale. 

LISA KOMMENTAAR

Autoriseerimine
Kasutajatunnus  
Parool  
Registreeru

KOMMENTAARID(1)

  • -

    01.märts 2010 13:25

    Kuidas on toimetaja arvates võrdväärsed pronksmedal ja olümpiavõit? Millest selline USA medalite koguarvu ülistamine? Tavaloogika ütleb, et näiteks Veerpalu või šmiguni olümpiakuld on väärtuslikum, kui pronksi võitmine. Kanada peaks oma 14 olümpiavõiduga (s.h. jäähokikullaga) olema ikkagi edukam, kui USA oma 9 olümpiavõiduga . Ka Saksamaa sai rohkem olümpiavõite (10).

1 
ALAD
Vaata kõiki